RSS feed for mia

mia has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry