RSS feed for Satyn

Satyn has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gladiator

Gladiator

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry