• The Bubble

  • Deep Water

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Inventing Anna

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Pam & Tommy

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The King of All The World

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Good House

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Humans

    ★★★

  • Benediction

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Montana Story

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Other Tom

    ★★★

  • The Score

    ★★★

  • Out of Sync

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Wet Sand

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • France

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Tale of Love and Desire

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Murina

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½