RSS feed for scalpeltrick

scalpeltrick has watched 34 dramatic films.

  • Depraved

    ★★★★

  • The Witch in the Window

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Pyewacket

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • They Look Like People

    ★★★★★

  • Shrew's Nest

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • Proxy

    ★★★★½

  • Mr. Jones

    ★★★½

  • Excision

    ★★★★½

  • The Last Exorcism

    ★★★

  • The Echo

    ★★½

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • Birth

    ★★★★

  • May

    ★★★★★

  • Julien Donkey-Boy

    ★★★★

  • Gummo

    ★★★★

  • Sudden Death

    ★★★★

  • Castle Freak

    ★★★★

  • Raising Cain

    ★★★

  • Afraid of the Dark

    ★★★★½

  • Child's Play 2

    ★★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★★½

  • Island of Fire

    ★★★★

  • Society

    ★★★★

  • Deadly Daphne's Revenge

    ★★★

  • An American Tail

    ★★★½

  • The Protector

    ★★★★

  • Threads

    ★★★★½

  • Q

    ★★★★

  • The Driller Killer

    ★★★½

  • Killer of Sheep

    ★★★★★