RSS feed for scalpeltrick

scalpeltrick has watched 45 mystery films.

  • Summer of 84

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Phoenix Forgotten

    ★★★★

  • Savageland

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • 31

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★★

  • Pod

    ★★★

  • The Lazarus Effect

    ★★

  • They Look Like People

    ★★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • Digging Up the Marrow

    ★★★

  • The Damned

    ★★★

  • Mortal Remains

    ★★★

  • Evidence

    ★★★½

  • Willow Creek

    ★★★½

  • The Garlock Incident

    ★★

  • Bigfoot: The Lost Coast Tapes

    ★★½

  • Episode 50

    ★½

  • The Tunnel

    ★★★½

  • The Fourth Kind

    ★★½

  • Pandorum

    ★★★

  • The Echo

    ★★½

  • Paranormal Activity

    ★★½

  • [REC]

    ★★★★½

  • Noroi: The Curse

    ★★★★

  • Reeker

    ★★★

  • Birth

    ★★★★

  • The 6th Day

    ★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★½

  • Cube

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★★★

  • New Nightmare

    ★★½

  • Dust Devil

    ★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★★½

  • The Exorcist III

    ★★★★½

  • Witchboard

    ★★★

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★½

  • The Initiation

    ★★★½

  • Strange Behavior

    ★★★½

  • My Bloody Valentine

    ★★★½

  • Prom Night

    ★★★★

  • Tourist Trap

    ★★★★½

  • God Told Me To

    ★★★★