RSS feed for scalpeltrick
  • Lake Mungo

    ★★★

  • The Echo

    ★★½

  • The Ruins

    ★★★½

  • Cloverfield

    ★★★★

  • The 9th Circle

    ★★½

  • Paranormal Activity

    ★★½

  • Vacancy

    ★★★½

  • [REC]

    ★★★★½

  • The Gravedancers

    ★★★★

  • Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

    ★★★★½

  • See No Evil

    ★★★½

  • Hatchet

    ★★★

  • Simon Says

    ★★★★½

  • Wicked Little Things

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • Incident On and Off a Mountain Road

    ★★★½

  • Doom

    ★★

  • Hostel

    ★★½

  • Noroi: The Curse

    ★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • Boo

    ★★½

  • Tamara

    ★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★½

  • Reeker

    ★★★

  • Meatball Machine

    ★★★½

  • Birth

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • Satan's Little Helper

    ★★★★½

  • Hellborn

    ★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★★

  • Jeepers Creepers 2

    ★★★½

  • House of 1000 Corpses

    ★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Resident Evil

    ★★★★

  • May

    ★★★★★

  • Dagon

    ★★★★

  • A Crack in the Floor

    ★★½

  • The 6th Day

    ★★★

  • Julien Donkey-Boy

    ★★★★

  • eXistenZ

    ★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • Bride of Chucky

    ★★★½

  • Urban Legend

    ★★★½

  • Jack Frost

    ★★★½

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★½

  • Gummo

    ★★★★

  • Cube

    ★★★

  • Mimic

    ★★½

  • Anaconda

    ★★★★

  • Office Killer

    ★★★★

  • Bad Moon

    ★★★½

  • Pinocchio's Revenge

    ★★★½

  • The Electronic Diaries

  • The Dentist

    ★★★★

  • Sudden Death

    ★★★★

  • Castle Freak

    ★★★★

  • Species

    ★★★½

  • Tales from the Crypt: Demon Knight

    ★★★★

  • New Nightmare

    ★★½

  • Shrunken Heads

    ★★★½

  • Ghostwatch

    ★★★½

  • Dust Devil

    ★★★★

  • Raising Cain

    ★★★

  • Afraid of the Dark

    ★★★★½

  • Freddy's Dead: The Final Nightmare

    ★½

  • Dolly Dearest

    ★★½

  • Child's Play 3

    ★★★

  • The Unborn

    ★★★★★

  • Child's Play 2

    ★★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★★½

  • Mirror Mirror

    ★★½

  • The Exorcist III

    ★★★★½