Sort by

Daryl has logged 39 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Real Men

Real Men

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Watch

The Watch

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
The American

The American

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revenge of the Zombies

Revenge of the Zombies

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry