• Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Bruno v Tyson

    ★★★½

  • To Olivia

    ★★★

  • Shook

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Fatale

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • The End of the Storm

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Real Right Stuff

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★½

  • My Name is Francesco Totti

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Argument

  • Critical Thinking

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Robin's Wish

    ★★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Proximity

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Inheritance

    ★★½

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Quiz

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Endless

    ★★★½

  • Lazy Susan

    ½

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Love Sarah

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Whirlybird

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★★½