• The Batman

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Kakegurui 2: Ultimate Russian Roulette

  • Tom & Jerry

  • Wonder Egg Priority

    ★★★

  • Horimiya

    ★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Puparia

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Sappho Singing

  • The Secret Garden

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Katie Fforde: Ein Haus am Meer

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Christmas at Dollywood

  • Little Women

    ★★★★

  • Wildlings

    ★★★

  • A Dose of Happiness

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • No Longer Human

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Kakegurui: The Movie

    ★½

  • After

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • We Were Hardly More Than Children