• Encanto

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Three Floors

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Adú

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Loro

    ★★★★

  • Joy

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Sabrina

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Spotlight

    ½

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★★

  • Youth

    ★★★

  • Love

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Tom at the Farm

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • Pietà

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Laurence Anyways

    ★★★★½

  • This Must Be the Place

    ★★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Biutiful

    ★★★★

  • Inception

    ½

  • Heartbeats

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Broken Embraces

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★½

  • Into the Wild

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½