SCF has logged 46 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge

The Edge

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alexander

Alexander

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brave One

The Brave One

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Shot

The Last Shot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stick

Stick

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Interiors

Interiors

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Narrow Margin

Narrow Margin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Train

The Train

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Havana

Havana

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry