Sort by

Jeremy has logged 313 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Doug Stanhope: Deadbeat Hero

Doug Stanhope: Deadbeat Hero

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Scribbler

The Scribbler

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Young Ones

Young Ones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Escapist

The Escapist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Narco Cultura

Narco Cultura

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sarah Silverman: We Are Miracles

Sarah Silverman: We Are Miracles

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hello Ladies: The Movie

Hello Ladies: The Movie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daniel Tosh: Happy Thoughts

Daniel Tosh: Happy Thoughts

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry