• Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★

  • Konga TNT

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Sky Sharks

    ★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★½

  • Kakushigoto

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ½

  • Ouija Shark

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • My Day

    ★★★

  • Tall Girl

  • Undone

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Bad CGI Sharks

    ★½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★½