• Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Lake Michigan Monster

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Little Italy

    ★★★★★

  • Revue Starlight

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Gotti

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Howard

    ★★★★

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Bisbee '17

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Star

  • Ferdinand

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Sauce

    ★★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Darkest Hour

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Death Note

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Fate/Apocrypha

    ★★½

  • MFKZ

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½