Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Troll

    ★★

  • Lou

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Man from Toronto

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ½

  • Black Crab

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The House

    ★½

  • The Book of Boba Fett

  • Mother/Android

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Operation Overlord

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Maid

    ★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • Queenpins

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy