Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mrs. Davis

Mrs. Davis

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blood & Gold

Blood & Gold

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Cyberbunker: The Criminal Underworld

Cyberbunker: The Criminal Underworld

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Reptile

Reptile

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
2067

2067

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Solos

Solos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Loriot 100

Loriot 100

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pappa ante Portas

Pappa ante Portas

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Broker

Broker

2022
×
★★
Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry