Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Room with a View

A Room with a View

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Untold: Breaking Point

Untold: Breaking Point

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
In One Breath: Alexander Sokurov's Russian Ark

In One Breath: Alexander Sokurov's Russian Ark

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Mies

Mies

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry