RSS feed for David
  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Stuber

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • #Roxy

    ½

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★½

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • American Made

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Chris D'Elia: Man on Fire

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Love and Goodbye and Hawaii

    ★★★½

  • Why Him?

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Pete Holmes: Faces and Sounds

    ★★★★

  • Pete Davidson: SMD

    ★★★½

  • Split

    ★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★½

  • Nine Lives

    ★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Tom Segura: Mostly Stories

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Creed

    ★★★½