RSS feed for David
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
#Roxy

#Roxy

2018
×
Edit this entry  
07
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry