Sort by

Schlock has logged 49 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
This Filthy World

This Filthy World

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Epstein’s Shadow: Ghislaine Maxwell

Epstein’s Shadow: Ghislaine Maxwell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodyguard Kiba

Bodyguard Kiba

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Run: 100 Million Yen Worth of Love and Betrayal

Last Run: 100 Million Yen Worth of Love and Betrayal

1991
×
Read the review Edit this entry  
03
A Human Murder Weapon

A Human Murder Weapon

1992
×
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Hunter: Prelude to Murder

Lady Hunter: Prelude to Murder

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyecatch Junction

Eyecatch Junction

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry