Sort by

Liz has logged 67 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Apple

The Apple

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Orloff's Monster

Dr. Orloff's Monster

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Criminally Insane 2

Criminally Insane 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
That's Sexploitation!

That's Sexploitation!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rites of Frankenstein

The Rites of Frankenstein

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Awful Dr. Orlof

The Awful Dr. Orlof

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Double Exposure

Double Exposure

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Escapees

The Escapees

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
United in Anger: A History of ACT UP

United in Anger: A History of ACT UP

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nurse Sherri

Nurse Sherri

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goto, Island of Love

Goto, Island of Love

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New York City Inferno

New York City Inferno

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trans-Europ-Express

Trans-Europ-Express

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falconhead II: The Maneaters

Falconhead II: The Maneaters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rat Fink

Rat Fink

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Lizard

Black Lizard

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Destroying Angel

The Destroying Angel

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eaux d'artifice

Eaux d'artifice

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry