Sort by

Liz has logged 59 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lurkers

Lurkers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oasis of the Zombies

Oasis of the Zombies

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
T.G.: Psychic Rally in Heaven

T.G.: Psychic Rally in Heaven

1981
×
Edit this entry  
28
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Sebastiane

Sebastiane

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
Read the review Edit this entry  
26
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Horror at 37,000 Feet

The Horror at 37,000 Feet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dragon Missile

The Dragon Missile

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Not a Love Story: A Film About Pornography

Not a Love Story: A Film About Pornography

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Resurrected Drunkards

Three Resurrected Drunkards

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kamikaze Hearts

Kamikaze Hearts

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baal

Baal

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Necrology

Necrology

1970
×
Read the review Edit this entry  
17
Corruption of the Damned

Corruption of the Damned

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Came from Kuchar

It Came from Kuchar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night and Fog in Japan

Night and Fog in Japan

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Japanese Summer: Double Suicide

Japanese Summer: Double Suicide

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terror

Terror

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mansion of the Living Dead

Mansion of the Living Dead

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Violence at Noon

Violence at Noon

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gordon's War

Gordon's War

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
City of Lost Souls

City of Lost Souls

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasures of the Flesh

Pleasures of the Flesh

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trash

Trash

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
D.O.A.

D.O.A.

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry