Sort by

Liz has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Finders Keepers, Lovers Weepers

Finders Keepers, Lovers Weepers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Up!

Up!

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Born to Raise Hell

Born to Raise Hell

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Some of My Best Friends Are...

Some of My Best Friends Are...

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Girls in Prison

Girls in Prison

1956
×
★★★
Edit this entry  
20
What Sex Am I?

What Sex Am I?

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Question of Love

A Question of Love

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Truth for Ruth

Truth for Ruth

1972
×
Edit this entry  
17
Beaver Fever

Beaver Fever

1974
×
Read prior review Edit this entry  
17
Taboo: The Single and the LP

Taboo: The Single and the LP

1980
×
Read prior review Edit this entry  
17
Peed Into the Wind

Peed Into the Wind

1972
×
Edit this entry  
16
A Night with Gilda Peck

A Night with Gilda Peck

1974
×
Edit this entry  
16
True Blue and Dreamy

True Blue and Dreamy

1974
×
Read prior review Edit this entry  
16
Stinky-Butt

Stinky-Butt

1974
×
Read prior review Edit this entry  
16
Kathleen Trailer

Kathleen Trailer

1972
×
Edit this entry  
15
Chained Heat

Chained Heat

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Women's Prison

Women's Prison

1955
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hellhole

Hellhole

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Was a Man

I Was a Man

1967
×
★★★
Edit this entry  
13
The Concrete Jungle

The Concrete Jungle

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
So Young, So Bad

So Young, So Bad

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
99 Women

99 Women

1969
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Caged

Caged

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reform School Girl

Reform School Girl

1957
×
★★★
Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wieners and Buns Musical

Wieners and Buns Musical

1972
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Archangel

Archangel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★
Edit this entry  
22
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry