Schlopsi has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
½
Edit this entry  
05
9 Days: From My Window in Aleppo

9 Days: From My Window in Aleppo

2016
×
Edit this entry  
01
My Brothers and Sisters in the North

My Brothers and Sisters in the North

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sin in the Rain

Sin in the Rain

2006
×
Edit this entry  
23
ANNA (kidnapper)

ANNA (kidnapper)

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fragments

Fragments

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Beloved Wife

A Beloved Wife

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Victim(s)

Victim(s)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Born With It

Born With It

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Under Your Bed

Under Your Bed

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Requiem et Reminiscence (Shuuen to Seijyaku)

Requiem et Reminiscence (Shuuen to Seijyaku)

2001
×
Edit this entry  
10
Gackt Live Tour 2003: Jougen no Tsuki ~Final Show~

Gackt Live Tour 2003: Jougen no Tsuki ~Final Show~

2003
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★
Edit this entry  
23
Alive

Alive

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
Panzer Dragoon

Panzer Dragoon

1996
×
★½
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Kingdom Movie

Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Kingdom Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skelter+Heaven

Skelter+Heaven

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Valley of White Birds

Valley of White Birds

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry