Sort by

Schlopsi has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Company Man

A Company Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rage at Dawn

Rage at Dawn

1955
×
★★
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Monsta X: The Dreaming

Monsta X: The Dreaming

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
A Korean Odyssey

A Korean Odyssey

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
Edit this entry  
31
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Life on the Line

Life on the Line

2015
×
½
Edit this entry  
22
Containment

Containment

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Intrusion

Intrusion

2021
×
½
Edit this entry  
19
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Prey

Prey

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Warrior

The Last Warrior

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Box

The Box

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Quake

The Quake

2018
×
½
Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
The Chair

The Chair

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Mess You Leave Behind

The Mess You Leave Behind

2020
×
★½
Edit this entry  
10
After the Dark

After the Dark

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Red Dot

Red Dot

2021
×
½
Edit this entry  
22
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry