Schlopsi has logged 14 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Battle for Sevastopol

Battle for Sevastopol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Battle of the River Plate

The Battle of the River Plate

1956
×
Edit this entry  
25
Wolves in the Abyss

Wolves in the Abyss

1959
×
★★½
Edit this entry  
23
In Enemy Hands

In Enemy Hands

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Pandemic

Pandemic

2016
×
Edit this entry  
20
Awake

Awake

2021
×
½
Edit this entry  
11
his

his

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Our 30-Minute Sessions

Our 30-Minute Sessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Promised Land

The Promised Land

2019
×
★★½
Edit this entry