RSS feed for Yannik
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry