• Mulan

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • X2

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★★

  • Batman

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • Mad Max 2

    ★★★★

  • Mad Max

    ★★½