Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fall

Fall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry