nummy has logged 110 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry