nummy has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Science of Interstellar

The Science of Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Opera

Opera

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry