B has logged 100 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Contracted

Contracted

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Night Noon

Night Noon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Too Late

Too Late

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Camino

Camino

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Search of the Ultra-Sex

In Search of the Ultra-Sex

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coz Ov Moni

Coz Ov Moni

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Mend

The Mend

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boy

The Boy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
Edit this entry  
31
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
Edit this entry  
19
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ashes

Ashes

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Actress

Actress

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nothing

Nothing

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry