B has logged 18 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Results

Results

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Western

Western

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
White God

White God

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cronies

Cronies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
07
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry