Scott has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
The Art of Travel

The Art of Travel

2008
×
★★
Edit this entry  
03
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry