scooz has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Thy Will Be Done

Thy Will Be Done

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heaven's Door

Heaven's Door

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
Read the review Edit this entry  
25
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Queer Duck: The Movie

Queer Duck: The Movie

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Occult

Occult

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry