• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral

  • Lego DC Batman: Family Matters

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Polar

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Island Zero

    ★★

  • The Night Eats the World

    ★★★½

  • Day of the Dead: Bloodline

    ★★★½

  • The Recall

    ★★

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★★

  • The Walking Deceased

    ★★★

  • Son of Batman

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Cockneys vs Zombies

    ★★★★

  • Resident Evil: Damnation

    ★★★★

  • Attack the Block

    ★★★★★

  • My Bloody Valentine

    ★★½

  • Twilight

    ★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★★

  • Land of the Dead

    ★★★½

  • House of Wax

    ★½

  • Thir13en Ghosts

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Blade

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Army of Darkness

    ★★★★★

  • Hellraiser III: Hell on Earth

    ★★★★

  • Opera

    ★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★★

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★½

  • The Evil Dead

    ★★★½

  • My Bloody Valentine

    ★★½

  • Jaws

    ★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★