RSS feed for Scott

Scott has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
XX

XX

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beach Boys: Making Pet Sounds

The Beach Boys: Making Pet Sounds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry