• Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • DIVOS!

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Emanuel

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½