Scott has logged 133 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Are Freestyle Love Supreme

We Are Freestyle Love Supreme

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
DIVOS!

DIVOS!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Devs

Devs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry