Scott has logged 17 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emanuel

Emanuel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Richard III

Richard III

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry