Scott has logged 38 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Theeb

Theeb

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beatles at Shea Stadium

The Beatles at Shea Stadium

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry