Sort by

ScottDavis9324 has logged 154 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry