Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Edit this entry  
03
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
Edit this entry  
24
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
07
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
Edit this entry  
29
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
Edit this entry  
18
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Edit this entry  
18
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
06
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
19
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
Edit this entry