Sort by

Scott has logged 326 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ok, Call Me Back

Ok, Call Me Back

2017
×
Edit this entry  
29
Slap Happy

Slap Happy

2017
×
Edit this entry  
29
War Horse

War Horse

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Happy End

Happy End

2017
×
Edit this entry  
26
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Island at the Top of the World

The Island at the Top of the World

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Icarus

Icarus

2017
×
Edit this entry  
16
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Fade

In the Fade

2017
×
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loveless

Loveless

2017
×
Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
29
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Work

The Work

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
25
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Post

The Post

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry