Scott has logged 63 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
Edit this entry  
29
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster

Monster

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is Home: A Refugee Story

This Is Home: A Refugee Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Boy. A Girl. A Dream

A Boy. A Girl. A Dream

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil We Know

The Devil We Know

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Colette

Colette

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Believer

Believer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Time Share

Time Share

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Oslo Diaries

The Oslo Diaries

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Price of Everything

The Price of Everything

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clara's Ghost

Clara's Ghost

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
King in the Wilderness

King in the Wilderness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Genesis 2.0

Genesis 2.0

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry