RSS feed for Scott

Scott has logged 309 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
Edit this entry  
11
Clemency

Clemency

2019
×
Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honeyland

Honeyland

2019
×
Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
03
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
Edit this entry  
02
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
02
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
Edit this entry  
02
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
27
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
26
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
Edit this entry  
18
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack

Jack

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Reluctant Dragon

The Reluctant Dragon

1941
×
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Safe Spaces

No Safe Spaces

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Gus

Gus

1976
×
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Radioflash

Radioflash

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Warrior Queen of Jhansi

The Warrior Queen of Jhansi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry