Sort by

Scott has logged 326 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Edit this entry  
01
The Novice

The Novice

2021
×
Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
29
Wolf

Wolf

2021
×
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
27
A Hero

A Hero

2021
×
Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
Edit this entry  
24
Encounter

Encounter

2021
×
Edit this entry  
23
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
22
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love It Was Not

Love It Was Not

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
18
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
16
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Julia

Julia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Love Is Love Is Love

Love Is Love Is Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
Edit this entry  
03
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Balanchine's Classroom

In Balanchine's Classroom

2021
×
Edit this entry  
21
Man in the Field: The Life and Art of Jim Denevan

Man in the Field: The Life and Art of Jim Denevan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
13 Fanboy

13 Fanboy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry