• Onward

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • The Truth

    ★★½

  • Play

    ★★½

  • The Girl with a Bracelet

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Specials

    ★★★½

  • Oh Mercy

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Conviction

    ★★★

  • The Freshmen

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Lady J

    ★★★★½

  • School's Out

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • In Safe Hands

    ★★★½

  • Invisibles

    ★★★

  • Girl

    ★★★★

  • Sofia

    ★★★½

  • Little Tickles

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Sink or Swim

    ★★★★

  • Place publique

    ★★½

  • Game Night

    ★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • The Royal Exchange

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jealous

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Le Brio

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • C'est la vie!

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Custody

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Back to Burgundy

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Based on a True Story

    ★★

  • Double Lover

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Happy End

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★

  • The Square

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • Barbara

    ★★½

  • Problemos

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • The Circle

    ★★½

  • The Spacewalker

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★½