scottstreet has logged 105 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Streetwise

Streetwise

1984
×
Edit this entry  
30
Avalon

Avalon

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Man of Marble

Man of Marble

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★½
Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
24
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★½
Edit this entry  
24
Together

Together

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Hole in My Heart

A Hole in My Heart

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mammoth

Mammoth

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Evan

Evan

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Edit this entry  
17
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Grey Zone

The Grey Zone

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
I Do, I Do, I Do

I Do, I Do, I Do

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Container

Container

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry