scottstreet has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
11
Don's Plum

Don's Plum

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Coming Out

Coming Out

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
The Perfection

The Perfection

2018
×
Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Timeline

Timeline

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
2025 - The World enslaved by a Virus

2025 - The World enslaved by a Virus

2021
×
Edit this entry  
25
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Sense8: Amor Vincit Omnia

Sense8: Amor Vincit Omnia

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry